Rybáři Jaroměřice
Info MO Fotoalbum Podmínky Mládež Výročky Historie Povídáme si Recepty Revíry Kontakty
 
 
Revíry
přehled revírů MO Jaroměřice nad Rokytnou

Revír Rokytná 4 (č. 461 124)

Od Holečkova rybníka v Šebkovicích po jez mlýna v Tavíkovicích. Revír má 19 ha, délka toku je 38 km. Nejzajímavější úseky pro rybáře jsou od Jaroměřic po Příštpo a pak od Biskupic přes Litovany a ještě několik km níže. Pokud má někdo rád romantickou krajinu, pak si ji užije pod Příštpem a dále přes Rozkoš-Pulkov přes Biskupce až pod Litovany. Jde o ChKO Rokytná. Oba břehy jsou většinou zalesněny, řeka po celé této délce meandruje, setkáte se i se zajímavými skalními útvary a bohatou florou i faunou. Je to zajímavá oblast i pro houbaře. Z ryb se tu set-káte s cejnem, tlouštěm, ploticí, úhořem, okounem, také s parmou, podouství a ostroretkou. Kap-ra a štiku najdete spíš jen jako ryby, které byly splaveny z hořejších úseků. Pro rybáře je určitá potíž v tom, že ne do všech částí je možné se dostat motorovým vozidlem. Je třeba mít dobré nohy, ale pak si užijete klid a pohodu. Motorovým vozidlem je možní sjet až k řece např. od Rozkoše - odbočka na Chytrův mlým (polorozbořený, ale má stálého obyvatele) nebo se tam dostanete z Pulkova. Dále pak od Litovan k Votavovu mlýnu. Tyto cesty jsou spíše pro terénní vozy nebo silnější motocykly. Kromě ryb se zde setkáte s vydrou i bobrem. Tito tvorové si tč. oblíbili k malé potěše rybářů především úsek pod Jaroměřicemi až k Příštpu. Podobně jako jinde v ČR se zde setkáte s klíšťaty a proto je třeba být obezřetní a náležitě se chránit a kontrolovat. Ve skalnatých částech pak můžete narazit i na zákonem chráněnou zmiji.

Revír Rokytná 5

Revír tvoří mj. nádrže Janák (1 km od Jaroměřic), Zelinářka (v Jaroměřicích), návesní rybník v Boňově, Vydrák v Příložanech. Neuvedeny menší málo významné nádrže. Za pozornost stojí rybník Vydrák, který je opraven, vybagrován a je upraveno jeho okolí. Kapr nad 70 cm je hájen. Plocha vodní hladiny je 1,5 ha, max hloubka 3,2 m.

Revír Rokotná 5M

Tvoří ho nádrže Vír (1,5 km od Jaroměřic) a rybník Kulatý (přímo v Jaroměřicích) . Pro lov na tomto revíru je třeba vlastnit povolenku pro místní revír. Zarybnění je dobré, ale vzhledem k malé ploše se nádrže brzy vychytají (Kulatý 0,7 ha, Vír 0,1 ha)

 

® 2007 Moravský rybářský svaz, MO Jaroměřice nad Rokytnou